Hakkımızda

Hüner Kriko ve Yedek Parça Sanayi Ticaret Limited Şirketi 1975 yılında Hüseyin Karabacak tarafından otomotiv yan sanayine hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. İlk üretimine CAM KALDIRMA KRİKOSU ile başlayan firmamızın ismi de buradan gelmektedir.

1989 yılında Demirtaş Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetlerine devam etmiştir. Demirtaş Organize Sanayi Bölgesinde hizmet vermeye başlamıştır.

Firmamız, müşteri ihtiyaç ve beklentilerine azami ölçüde cevap verecek, ürünleri en ekonomik şartlarda sürekli ve güvenilir kalitede üretecek şekilde yapılandırılmıştır. Zaman içerisinde sac ve boru şekillendirme, metal enjeksiyon yeteneklerimiz ve muhtelif montajlı komple parçalar ile ürün portföyümüz genişlemiştir.

Son yıllarda otomotiv sektörünün talebi ve yönlendirmesi ile boru şekillendirme konusundaki etkinliğimiz artmıştır. Müşteri portfoyümüz ve boru üretim yetkinliğimiz her geçen gün genişlemiştir.

2009 yılında Hasanağa Sanayi Bölgesinde üretim alanında boru şekillendirme üretimine başlamış ve her geçen gün ürün çeşitliliği ve kapasitesi gelişmektedir. Turbo şarj, hava ve soğutma borularının boru şekillendirmeleri yapılmaktadır.

2010 yılında ihracat faaliyetlerinin yürütülmesi amacı ile Hüner İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi kurulmuştur.

2012 yılında Türkiye ve Bursa yerelinde alüminyum profil üretimindeki talepler ile birlikte kendi ihtiyacımız olan alüminyum borular ve muhtelif alüminyum profil üretimi için Akçalar Sanayi Bölgesinde alüminyum ekstrüzyon sektöründe faaliyete geçilmiş ve Hüner Alüminyum Fabrikası kurulmuştur.

Kuruluşumuzun ilk yıllarından itibaren kendi kullanacağı kalıp ve aparat tasarım yeteneğine sahip olan firmamız yeni yatırımlarına daha da güçlü hale getirip teknolojik gelişmelere hızlı reaksiyon sağlayabilmek amacı ile Hünel Kalıp firmasını kurmuştur.

Hünel Kalıp firmasında daha önce yalnız kendimize yapılan kalıp/aparat imalatı konusunda dış müşterilerine de sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir.

2013 yılında Hasanağa Sanayi Bölgesinde 15.000 m2’ lik alanda Hünel Kalıp firması faaliyete geçmiştir.

Projelerimiz, hizmetlerimiz ve diğer bilgiler hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşınız.